Charakterystyka balustrad :

  • Całkowicie bezpieczne dla użytkowników
  • Wykonane z różnego rodzaju szkła hartowanego
  • Estetyczne i funkcjonalne
  • Do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego
  • Ogromnie trwałe
  • Przygotowane według indywidualnego projektu

Barierki szklane są przystosowane do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Doskonale prezentują się one w budynkach użyteczności publicznej, obiektach handlowych, budownictwie jednorodzinnym czy blokach mieszkalnych. Ze względu na wysoką estetykę oraz transparentność tafli balustrada rozjaśni i powiększy optycznie aranżowaną przestrzeń. Konstrukcje te mają za zadanie zabezpieczać ludzi w trakcie zmiany poziomu podłoża (np. podczas wchodzenia po schodach) lub na wysokości (na balkonie, tarasie itp.).

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Balustrady szklane, mimo swojej lekkiej wizualnie formy, są konstrukcjami bardzo bezpiecznymi w użytkowaniu. Do ich wykonania używa się bowiem najczęściej szkła hartowanego laminowanego – bezbarwnego lub kolorowego. Szkło tego typu składa się z dwóch lub większej liczby tafli sklejonych żywicą lub specjalną folią, które w przypadku uszkodzenia konstrukcji trzymają ją w całości aż do momentu wymiany zniszczonego elementu.

Zastosowanie szkła hartowanego laminowanego powodowane jest nie tylko zdrowym rozsądkiem, ale także przepisami wprowadzonymi przez Ministra Infrastruktury, które nakazują stosowanie właśnie tego rodzaju tafli w budynkach publicznych. W pomieszczeniach mieszkalnych można oczywiście zastosować inne rozwiązania.