Charakterystyka podłóg i schodów ze szkła:

  • Całkowicie bezpieczne dla użytkowników
  • Wykonane z różnego typu szkła hartowanego laminowanego
  • Niezwykle atrakcyjne wizualnie
  • Stabilne i wytrzymałe
  • Przygotowane według indywidualnego projektu

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zarówno płyty podłogowe, jak i stopnie schodów szklanych są niezwykle wytrzymałe, bowiem wykonuje się je ze szkła hartowanego laminowanego. Szyba tego typu składa się z dwóch lub większej liczby tafli połączonych żywicą lub specjalną folią, które w przypadku uszkodzenia konstrukcji utrzymują szkło w całości do momentu wymiany zniszczonego elementu. Zastosowanie tego rodzaju szkła gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników podłóg lub schodów szklanych. Ponadto, dzięki kontrastowi pomiędzy powszechną opinią o kruchości tego materiału, a jego realną wytrzymałością, konstrukcje takie dają zaskakujący, ale i olśniewający efekt sprawiając, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Decydując się na budowę szklanej podłogi pamiętać należy, że ustalenie jej prawidłowych parametrów zależy od czynników takich jak: miejsce zastosowania, (typ budynku oraz jego eksploatacja), sposób podparcia oraz kształt i proporcja pomiędzy długością a szerokością tafli. Dobór grubości szkła zastosowanego do produkcji podłogi lub schodów musi zostać zaaprobowany przez uprawnionego konstruktora, który sprawdzi, czy wybrane materiały spełniają wymogi bezpieczeństwa. Dodatkowo, aby zminimalizować ryzyko powstałego wskutek naprężeń pęknięcia szkła, konieczne jest oszlifowanie wszystkich jego krawędzi.

Wybierając podłogi lub schody szklane mają Państwo pewność, że zostaną one doskonale dopasowane do Państwa potrzeb. Każda konstrukcja jest bowiem wykonywana według Państwa projektu. Zarówno podłogi, jak i schody mogą zostać wykonane z różnego rodzaju szkła hartowanego laminowanego (bezbarwnego, kolorowego, satynowego, piaskowanego itp.), co sprawia, że konstrukcje te doskonale wpasują się w pomieszczenia zaaranżowane w dowolnym stylu. Dodatkowo istnieje możliwość aby pokryć szklane schody odporną na ścieranie warstwą sitodruku antypoślizgowego, by zminimalizować ryzyko utraty równowagi na gładkiej powierzchni. Indywidualne podejście do Klienta pozwala na uwzględnienie jego pomysłów, dzięki czemu powstała konstrukcja jest jedyna w swoim rodzaju.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni, jakie szkło najlepiej sprawdzi się w Państwa przypadku, zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą. Oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie doboru poszczególnych elementów konstrukcyjnych oraz szkła potrzebnego do wykonania podłogi lub stopni schodów. Z przyjemnością wykonamy dla Państwa również projekt koncepcyjny uwzględniający parametry gwarantujące oczekiwany rezultat.